‘Çoklu Baro Sistemi bir faciadır’

Son günlerde kamuoyunun gündeminden bilerek düşürülmeyen Baroların yeni sistemi ile alakalı görüşler ve ortaya atılan fikirler çok tehlikeli boyutlara ulaşmaya başlamıştır.

SİYASET 28.06.2020, 16:58
‘Çoklu Baro Sistemi bir faciadır’

Çoklu baro sistemi bir faciadır

Çoklu baro sistemini bir facia olarak değerlendiren Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mehmet FIRAT, bunun gerçekleştirilmesi halinde,Türkiye’de çok büyük adaletsizliklerin olmasının beraberinde, Avukatlık mesleğinin büyük bir yara alacağı ve sistem içerisinde siyasallaşma ile birlikte büyük itibar kayıbına sebep olacaktır.

Çoklu baro sistemine geçilmesi bir kamu hizmeti olarak hem avukatlığın standartlarını tehlikeye atmakta,ayrıca hükümete ya da herhangi bir siyasi guruba yakın baro oluşturacağı,baro ve avukat bağımsızlığının tehlikeye düşeceği kesindir.

Avukatlık Devletin taşıyıcı kolonu olan 3 sacayağından Savunmayı temsil eder. Avukatların mesleki,örgütsel ve hiyerarşik bağımsızlıkları hemde savunma hakkının kutsallığı bakımından önemlidir. Her geçen gün mensupları katlanarak artan meslek sahasında çok daha derinlikli ve gerçek sorunları olan Avukatlığın,bugün gündeme getirilen ÇOKLU BARO oyunu bütünüyle siyasi ve şahsi bir meseleye dönüştürülmüştür.Getirilmek istenilen sistem Savunma hakkını bütünüyle siyasi gücün tahakkümüne almayı planlamaktadır. Bu adaletsizliği kabul etmemiz asla mümkün değildir.

Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadın cinayetlerinin kaynağı nedir?
Kadın cinayetlerinin kaynağı nedir?
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 05:17
Güneş 06:43
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:12
Yatsı 20:33
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@