Batman conviruse karşı duyarlı olmalı

Aylardır bütün Dünyayı kasıp kavuran coronavirüs illeti ülkemizde de hiç şüphesiz tehlike saçma devam ediyor.Aylardır bu mikroba karşı başta bilim insanları olmak üzere,fedakar sağlıkçılarımızla beraber bu sürece katkı sunmak isteyen her herkes büyük bir çaba içerisindedir.

SİYASET 26.04.2020, 22:37
Batman conviruse karşı duyarlı olmalı

Her görevli,her yetkili bu süreçte bu virüsün bir an evvel kontrol altına alınması ve daha fazla insanımıza bulaşmaması için büyük gayret sarfetmektedir.

Bu gün yapılan bu özverili çalışmaların yavaş yavaş sonuçları alınmaya başlandı.Ama malesef Batman için aynı şeyi söyleyemiyoruz.Daha evvel salgın ile ilgili çok iyi durumda olan şehrimizde bu gün vakaların önü alınamamaktadır.Malesef insanımızın sorumsuzca davranışları ve kural ihlalleri bu durumu dahada vahim bir noktaya getirecektir.

Salgın hastalığın olduğu bir yerde insanların hayatını tehlikeye atmamak için istenilen tedbirlere uymak İslami bir görevdir.Bınun aksine hareket etmek ve topluma zarar vermek hiç unutulmamalı ki kul hakkına girmektir.

Onun için Batmanlı hemşehrilerimizin bu konuda daha duyarlı ve sorumlu hareket etmeli gerekmektedir.Yetkili kurumlarımızında bu süreçte denetimlerini daha sık yapmalı,gerekirse daha radikal tedbirler almalıdır.Bu büyük sıkıntıdan ancak birbirimize kenetlenerek ve yardımlaşacak kurtulabiliriz.İnşallah Mübarek Ramazan ayının bereket ve fazileti ile bu belayı en kısa zamanda atlatırız.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
COVİD-19 aşısı üretilse, aşı olur musunuz?
COVİD-19 aşısı üretilse, aşı olur musunuz?
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:32
Güneş 05:28
Öğle 13:07
İkindi 17:05
Akşam 20:36
Yatsı 22:23
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@