Babacan’ın handikapları neler

Yeni yıla girmeden partisini kuracağını ilan eden Ali Babacan’ın önünde bazı handikapların olduğu da bir gerçek olarak önümüzde durmaktadır.

SİYASET 28.11.2019, 12:45 28.11.2019, 20:49
Babacan’ın handikapları neler

AK PARTİ hükümetleri döneminde özellikle ekonomik alandaki başarıların mimarı olarak kabul edilen Ali Babacan’ın, bir televizyon programında, yeni yıla girmeden yeni bir partiyle siyasete atılacağını ilan etmesi, gözlerin yeniden Babacan ve ekibine çevrilmesine neden oldu.

Halk nezdinde genel anlamda sevilen ve sempatik bulunan Babacan’ın önünde bazı handikapların bulunduğunu da hatırlatmak lazım:

Birincisi, Ali Babacan’ın, AK PARTİ’yi eleştirdiği dönemlerde parti üyesi olmaya ve bakanlık koltuğunda oturmaya devam etmesi, kendisine yöneltilen en büyük eleştirilerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

İkincisi, çıktığı televizyon programında birçok konuya temas etmesine rağmen, terörle mücadele, Barış Pınarı Harekatı, FETÖ, 15 Temmuz darbe girişimine değinmemesi en çok eleştirildiği hususlardan biri olarak duruyor.

Üçüncüsü, Abdullah Gül’ün parti içinde yer almayacağını belirtmesine karşın, Gül’le sürekli irtibat halinde olmaları, Abdullah Gül’ün partinin “Gölge Başkanı” olarak algılanmasına yol açmaktadır. Bu da haliyle Babacan ve ekibi için bir handikap oluşturmaktadır.

Dördüncüsü, AK PARTİ’ye yönelttiği eleştirilerde özellikle 2011-2013 yılları aralığını seçmesi başka bir handikap olarak karşısına çıkacaktır. Çünkü bahsettiği dönemlerde kendisi parti üyesi, milletvekili ve bakan olarak protokolde yer almaktadır. Daha da ötesi bu konularda o dönemde kendisinden herhangi bir muhalefet görülmemesidir. Evet, mezkur sorunlara parti içinde muhalefet ettiğini ve Erdoğan’a bir rapor sunduğunu belirtse de, halkın bunlardan haberdar olmaması, önüne çıkacak ve net bir cevap vermesi beklenecek sorunlardan biri olarak durmaya devam etmektedir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sizce Ali Babacan başarılı olacak mı?
Sizce Ali Babacan başarılı olacak mı?
Namaz Vakti 07 Aralık 2019
İmsak 06:36
Güneş 08:08
Öğle 13:00
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@