Bir hukuk skandalı ve 22 yıllık hasret

28 şubat sürecinde oligarşiye karşı dik duran ve o dönem cesur bir biçimde yayın yapan Selam Gazetesi’nin yayın yönetmeni Aydın Koral kendine verilen 157 yıla yakın bir ceza sebebiyle ülke dışına hicret etmek mecburiyetinde kalmıştı. 22 yıl sevdiklerinden ve vatanından uzakta yaşamak zorunda olan , Babasının cenazesine bile katılamayan Aydın Koral, Avukatının başvurusu üzerine yurt dışına çıkmama koşulu ile kısa bir zaman sonra Türkiye’ye geri dönecek.

ÖZEL HABER 11.07.2020, 02:08
Bir hukuk skandalı ve 22 yıllık hasret

Aydın Koral'ın avukatı Mehmet Okutan, Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dilekçe sundu. Dilekçede; Aydın Koral'ın uzun süreden beri yargılanmakta olduğu ve kendinin yurtdışında bulunduğu, suçsuz ve yürütülecek yargılama neticesinde beraat edeceği kanaatinde olduğu ve özel yetkili mahkemelerin kaldırılmış olması sebebiyle bundan sonraki duruşmalara katılarak kendini savunmak için vatanına dönmek istediği ve mahkemeye uygun görülmesi halinde müvekkiline güvence belgesi verilmesi talep edildi.

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi kararında; sanık Aydın Koral hakkında uzun süreden beri yakalama kararı gaip olduğu, daha önce sanıklardan Yazarımız Selahattin Eş hakkında mahkemenin 12 Aralık 2014 tarihli kararıyla CMK'nun 246 maddesi uyarınca savunmasının alınmış olduğunun anlaşıldığına dikkat çekildi.

Aslında yazmak istediğimiz nevi şahsına münhasır bir hukuk skandalı değil. Yani mübadili ve benzerleri fazlaca olan bir hukuk ihlâlinden söz etmek istiyoruz.

28 Şubat post-modern darbesini hatırlayalım! Siyonistler ve Siyonistlerin hamisi büyük şeytan ABD Merhum Erbakan Hocamız'ın REFAHYOL hükümetini kurmasından oldukça rahatsız olmuşlardı. Bunu bizzat Amerika Büyükelçisi Erbakan'a talimat dosyasını sunduğunda dile getiriyor: "Başbakan olmanız bizi rahatsız etti, fakat beraber çalışmak durumundayız" diyor. Merhum Erbakan, "Sanki müstemleke ülkesiymişiz gibi 18 maddeden müteşekkil buyruk listesini bir klasör olarak hazırlamışlar ve bu dosyayı buyurgan ifadelerle masamın üzerine koydular. Daha birinci maddede, 'İlk yurt dışı ziyaretinizi İran'a yapmayacaksınız. İran ile ticari hacminizi düşüreceksiniz' türünden talimatlardı bunlar. Uzun seneler boyunca İran'a ambargo uyguluyorlar, bizim de bu ambargoya katılmamızı istiyorlar. Bu küstahça bir talepti. Ben ise uygulamalarımda Amerika'nın buyruklarının tam tersini yaptım."

Kısacası Merhum Erbakan'ın hükümeti kurması ve Başbakan olması Siyonistleri ve Amerika'yi rahatsız etmiş oldu. "Su uyur düşman uyumaz" kabilinden düşman boş durmadı ve REFAHYOL hükümetini devirmek için pusuya yatıp güdümlü medyayla her fırsatta tezvirat içerikli saldırılarda bulundu. Gazetelerde sıklıkla, "Asker Rahatsız" manşetlerini görmeye başlamıştık. Kendilerince her fırsatı değerlendiriyorlardı. Yok efendim, "cemaat liderlerinin mecliste ne işi var" türünden saldırılar. Hele bazı esnaf tabelalarına İslâmî motifli isimlerin yazılması tam bir sürek avını yanı sıra getirmişti. Öte yandan seçim sonrasında yapılan yemin törenleri esnasında Merve Kavakçı'ya yönelik linç girişimi seküler hassasiyetin nasıl bir husumete, nasıl bir düşmanlığa dönüştüğünü görmüş olduk. Hele Ecevit'in (hiçbir vasfa sahip olmadan) küstahça mikrofonu eline alıp, oldukça hiddetli bir biçimde, "Bu kadına haddini bildirin, burası laik rejime meydan okuma yeri değildir" diyerek yüce İslâm dinimize olan düşmanlığını başörtüsü üzerinden ibraz etmişti. Daha ilk günden din düşmanlarının niyeti belli olmuştu. Saldırmak ve müdahale etmek için devamlı fırsat kolluyorlardı.
En son Sincan Belediyesinin tertiplemiş olduğu Kudüs Günü etkinliğini bahane eden darbeci zorbalar hemen devreye girip Sincan sokaklarına tankları indirmişlerdi. Mazlum Filistin halkı adına yapılmış sivil bir etkinliğe tahammül edemeyip apar topar post-modern darbe ile REFAHYOL hükümetini devirdiler. Fakat bununla yetinmeyip, bu etkinliği düzeleyenler ve bu etkinlikte konuşma yapıp tiyatro gösteriminde bulunanlar hakkında (baskıcı talimatlarla) savcıları harekete geçirip ağır cezalar verdiler.

Kudüs Günü etkinliğinde konuşma yapan Selam Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nureddin Şirin hakkında tam 17.5 senelik mahkumiyet cezası verilmişti. Konuşmacılardan İran'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Bakırî'yi "Persona Non Grata" (istenmeyen adam) ilân edip apar topar sınır dışı etmişlerdi.

Filistin'le ilgili bir başka husus ise REFAHYOL hükümeti öncesindeki dönemde siyonist rejimle yapılan askerî işbirliği anlaşmasından dolayı Konya Askerî Havaalanı'nın Siyonistler'in hizmetine sunulmasıydı. Öyle ki, bu anlaşma ile işgalci İsrail'in savaş uçakları gelip söz konusu havalanına konuşlanıyor ve her Allah'ın günü burdan Van ilimize kadar sortiler yapıp bir taraftan manevra kabiliyetlerini geliştiriyorlar, öte taraftan alçak uçuşlarla Konya ovasında yetişen gıda ürünleri uçak eksozlarından piskürtülen korozyonlu ve kanserojen içerikli gazlarla zehirleniyordu. (Ki Konya ovası Türkiye'yi besleyen hububat ambarıdır.)

Siyonistler bu yol ile bir taraftan halkımızı zehirliyor, öte taraftan manevra kabiliyetlerini geliştirip mazlum Gazze halkının üzerine bomba yağdırıyordu. Müslüman vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu bu durumdan haberi bile yoktu. Bu konuyu gazeteler bile gündemlerine alamıyorlardı. Fakat o dönemde cesurca yayın yapan Selam Gazetesi eleştirel yazılar yazıyor ve sık aralıklarla bu ihaneti manşetine taşıyordu.

Özellikle Selam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aydın Koral o dönemde iki yıl içerisinde eleştirel içerikte yazmış olduğu yazılardan dolayı, "Halkı bölge, sınıf, din ve mezhep farklılığı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik etmek" maddesinden (meşhur 312. Madde) Devlet Güvenlik Mahkemeleri tarafından hakkında 18 dosya 26 dava ve toplam 157 yıl 6 ay hapis istemiyle yargılanmaya başlanmıştı. Böylesine yekün tutan ceza talebiyle Türkiye

Cumhuriyeti tarihinde adeta bir rekora imza atılmıştı. Guinness rekorlar kitabına girecek nitelikte bir ceza talebiydi bu..

Aydın Koral bu durum karşısında yurtdışına çıkmak mecburiyetinde kalmıştı. Bununla yetinmeyen Siyonist güdümlü tezviratçılar ve kumpasçılar Selam Gazetesi çalışanları hakkında örgüt yaftasında bulunmuşlardı. Bu hayali örgütün ismini "Selam-Tevhid Örgütü" koymuşlardı. Bu sözde örgütün medya mesulleri Nureddin Şirin ve Aydın Koral'dan başkası değildi. Siyasi ayağının lideri ise Recep Tayyip Erdoğan'dı. 15 Temmuz hain darbe girişiminden önce hazırlanmış listenin ilk sırasında bu isimleri görüyoruz. "Muvaffak olamayacakları bir işe giriştiler." (Tevbe:74)

Bu hainler 15 Temmuz'da muvaffak olamadılar ancak yapmış oldukları iftira ve kumpaslarla nice insanların hayatlarıyla/istikballeri ile oynadılar. 28 Şubat mağduru nice insanlarımız uzun seneler boyunca hapishanelerde yatarken Aydın Koral gibi nice kardeşlerimiz de yurt dışında mecburi ikâmete maruz kaldılar.

Evet, Aydın Koral'ın bu sıkıntılarla dolu hicret hayatı tam 22 yıl sürmüştü. Dile kolay 22 yıl. Bu süreçte babası, abisi, teyzeleri, amcaları ve pek çok yakınları vefat etmiş ama o cenazelerine gelememişti. Ne hüzünlü ne sevinçli günlerde 22 yıl yakınlarının yanında olamamış gurbetin kasvet dolu gün ve gecelerinde tıpkı bir açık hava hapisanesinde gibi çile doldurup memleket özlemi ile yanıp tutuşmuş fakat yine de Allah'a tevekkül edip özgürlüğüne kavuşacağı günü ümitle beklemişti. Nihayet beklenen muştulu haber ulaşmış oldu.

Av. Mehmet Okatan Bey, TC Ankara 5. Ağır Ceza mahkemesinin tebligat mektubunu sosyal ağ üzerinden şahsıma ulaştırdığında tarifi imkânsız heyecana kapılmıştım. Okuyucularımın affına sığınarak ifade etmiş olayım ki oturup çocuk gibi hıçkırarak ağladım. Tarifi imkânsız müthiş bir mutluluk duygusuydu bu.. İnsan sevinçten de ağlarmış.. Teyid ve teşekkür için hemen Avukat Mehmet Beyi aradım. Ben moderatör Hazım Koral dilim adeta lal olmuştu ağlamaktan doğru dürüst teşekkür edemedim. Hiç olmazsa bu satırlarda ifade etmiş olayım: Başta Av. Mehmet Okatan Bey olmak üzere emeği geçen bütün avukat arkadaşlarımıza ve bir takım sivil inisiyatif sahibi abilerimize hassaten teşekkür ediyorum, sağ olsunlar, var olsunlar...

Açıkçası bu muştulu habere en çok annemiz adına sevinmiştim. Zira senelerdir evlât hasretiyle yanıp tutuşan ve yaşlı gözlerle evlâdının yolunu gözleyen, evlâdına kavuşmayı bekleyen 89 yaşındaki hasta annesinin daha çok sevindiği kanaatindeyiz. Elbette bu muştulu habere kardeşleri, akrabaları, kadim dostları da sevinmiş oldular. Kendisine 22 senelik gurbetin kasvetini yaşatanlar bu dünyada cezalarını çekmeselerde hiç şüphesiz ahirette elim azap o zalimleri beklemektedir.

Kendisine "gözün aydın Aydın kardeşim" diyoruz...

Yorumlar (0)
23°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadın cinayetlerinin kaynağı nedir?
Kadın cinayetlerinin kaynağı nedir?
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:30
Güneş 05:29
Öğle 13:13
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:37
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31

Gelişmelerden Haberdar Olun

@