Doğubeyazıt Iğdır'a bağlansın!

Ağrıya gidiş gelişler sıkıntılı OLDUĞU için, vilayetliğimizide geri vermediklerine göre, bizden öneri o zaman Doğubayazıt'ı Iğdır'a bağlasınlar...

GÜNDEM 23.03.2021, 15:14
Doğubeyazıt Iğdır'a bağlansın!

Nasıl ki kriz dönemlerinde şirketler küçülerek yaşamaya çalışıyorsa Ağrı’nın da yeterli hizmet alabilmesi ve kontrol altında tutulabilmesi için mülki taksimat noktasında küçülmesinin yararlı olacağı ifade ediliyor.

Bu bağlamda bazı ilçelerin daha yakın oldukları illere bağlanmaları hemşeriler arasında konuşuluyor.
Ağrı vilayet merkezinin bazı ilçelere normalinden çok daha uzak olduğunu, bu ilçelerden Ağrı’ya gidiş ve gelişlerin sıkıntı yarattığını ifade eden bazı vatandaşlar, “Doğubayazıt Ağrı’ya 90 km. uzaklıkta bu sebeple gidip gelmek çok zor olmaktadır. 

Oysaki Iğdır iline olan uzaklığımız 45 km. Doğubayazıt Iğdır’a bağlanırsa hem bu il büyür hem de gidiş gelişler kolaylaşır. Çünkü Iğdır’ın nüfusu, bir vilayetin nüfusu için yeterli değildir. Böylece hem Iğdır büyümüş olur hem de biz rahatlarız” dediler.

Aynı durumun Patnos için de geçerli olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Patnos’tan Ağrı’ya gitmek de zor. Oysaki, Patnos’tan Van ve Erciş’e ulaşmak daha kolay.

O sebeple Ağrı ile fazla bir bağımlılığı olmayan Patnos da, pek ala Van’a bağlanmalı” diye konuştular.
Ağrı’nın küçülmesi durumunda, ilin daha iyi yönetileceğini söyleyen vatandaşlar, “Çünkü, Doğubayazıt ve Patnos’un sorunlarından kurtulmuş olunacak, dolayısıyla her zaman eleştiri konusu olan Ağrı Dağı tırmanışları, Gürbulak Sınır Kapısı, Günübirlikçiler, ishakpaşa Sarayı ve bu gibi meseleler olmayacağı için, yetkililer var güçleri ile Ağrı’nın kalkınması için çalışacaklar, boş vakitlerinde de Ağrı’daki Kağızman caddesinde bol bol volta atıp dinlenecekler” diye konuştular.
Haber Tahir Kavri-Iğdır

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kadın cinayetlerinin kaynağı nedir?
Kadın cinayetlerinin kaynağı nedir?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@