Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayınını yaptığı mesajda "Türkiye’nin gücünü, zenginliğini, refahını çok daha yükseklere taşıyacağız" ifadesini kullandı.

GÜNDEM 23.05.2020, 14:22
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısı ile mesaj yayımladı. Sözlerinin başında "Mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Gönül, geçmiş bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimizle bir arada olmayı isterdi. Fakat bütün dünya ile beraber ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle, bu bayramı her birimiz evimizde geçirmek durumundayız" ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti:

  • Bu salgın sürecinde insanlık ailesi olarak zorlu bir imtihandan geçiyoruz. Allah'a şükür, devleti ve milletiyle ülkemiz bu sınavı çok iyi veriyor. Ekonomiden sosyal hayata pek çok alan, salgınla mücadele kapsamında uygulaması başlatılan tedbirlerden ciddi şekilde etkilendi. Mart ve nisan aylarımız sıkıntılı geçerken, mayıs da ağır ağır, diğer ülkelerle beraber normalleşme adımlarını atmaya başladık. Hep beraber dikkatli davranır, kurallara uyar, maske-mesafe-temizlik hassasiyetine riayet edersek, Allah'ın izniyle, bu süreçten de alnımızın akıyla çıkacağımız muhakkaktır.
     
  • Salgın döneminde ülkelerin çoğu içe kapanıp ellerindeki sınırlı imkânlara sıkı sıkıya sarıldılar. Türkiye olarak biz, kendi ihtiyaçlarımızı karşılamanın ötesinde, bir çok dost ve kardeş halka da yardımda bulunduk. Küresel dayanışmanın bolca sözünün edilip fiiliyata dönüştürülmediği bir dünyada, millet olarak insanlığımızı gösterdik. Salgın sürecinde özverili bir biçimde görev yapan, sağlık çalışanları ilk sırada olmak üzere tüm kamu ve özel sektör personeline, milletim adına şükranlarımı sunuyorum.
     
  • Alınan tedbirler nedeniyle hiçbir vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması, zorluğa, yokluğa, yoksulluğa düşmemesi için devletimizin tüm kaynaklarını harekete geçirdik. Sosyal Koruma Kalkanı programlarıyla, hem ihtiyaç sahibi yurttaşlarımıza, hem de istihdamdaki kayıptan dolayı sıkıntıya düşen çalışanlarımıza destek sağladık. Bu kapsamda, 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışı ile, yaklaşık 10 000 000 vatandaşımıza 12 milyar lirayı bulan karşılıksız kaynak aktardık. Vergi, pirim, taksit ertelemeleri ve finans kolaylıkları gibi destekler ile, salgın sürecinde devletimizin tüm olanaklarını milletimizin emrine sunduk.
     
  • Milletimize, daima olduğu gibi, bu sıkıntılı günlerde de en güzel şekilde hizmet etmenin, hizmet götürmenin gayreti içinde olduk. İnşallah salgın sonrası siyasi ve ekonomik olarak yeniden yapılanacak dünyada, Türkiye'nin gücünü, zenginliğini, refahını çok daha yükseklere taşıyacağız. Geleceğe ümit ve güvenle baktığımız bu güzel bayram gününde, yanında olamadığınız sevdiklerinize iletişim araçları ile da olsa ulaşacağınıza ve bu sevinci paylaşacağınıza inanıyorum. Rabbimden hepimizi bir sonraki Ramazan ayına sağlık ile, esenlikle, huzurla kavuşturmasını diliyorum. Bir kez daha Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Kalın sağlıcakla.
Yorumlar (0)
15°
kapalı
Günün Anketi Tümü
COVİD-19 aşısı üretilse, aşı olur musunuz?
COVİD-19 aşısı üretilse, aşı olur musunuz?
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:33
Güneş 05:28
Öğle 13:07
İkindi 17:05
Akşam 20:35
Yatsı 22:21
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@