Çiftçilere yeni bir umut!

Tarım ve hayvancılık piyasasında yaşanan bütün problemleri, yanlış uygulamaları, mağduriyetleri gidermek ve ülkemizin bu alanda ki problemlerina çözüm üretebilmek için tarım ve hayvancılık istişare/bilim kurulu Platformu’nu oluşturduk.

EKONOMİ 14.05.2020, 03:55
Çiftçilere yeni bir umut!

Bilindiği üzere Dünya genelinde ve Türkiye de yaşanan korona virüs salgını sebebiyle ne yazık ki hayat felç oldu.

Bilimsel tanıya göre korona virüs bağışıklık sistemi zayıf olan insanlarda daha etkilidir. Bu bilimsel tanı bir hayli önemli bir tesbit hükmündedir. Bir diğer ifade ile Türkiye ve diğer Ulus devletlerinin tarımsal arazilerinde kullanılan kimyasal gübrelerden elde edilen kimyasal besin maddeleri sofralarda tüketiliyor ve bu besin maddeleri de bağışıklık sistemlerini doğal olarak bozuyor, ölümcül etkilere yol açıyor ve bir çok hastalıkları da yanı sıra tetikliyor.

Bu dezavantajı avantaja çevirmek mümkün mü? Elbette mümkün, eğer Türkiye bu zamana kadar ki yanlış tarım politikasını ivedilikle gözden geçirir, bu alanda ki hatalarından vazgeçer ve kendi halkının bağışıklık sisteminin kuvvetli olması için organik/doğal tarım hayata geçirilir, tarımsal alan da organik gübre kullanılırsa, bu dezavantajı avantaja çevirmesi elbette mümkündür.

Tarımsal alandan elde edilen Gıda güvenliği yüksek organik besin maddelerinin sofralarda tüketilmesinin zaruri olduğunu düşünüyoruz.

Türkiye’de solucan gübre üreticileri, olarak ülkemizde tarım ve hayvancılık piyasasında yaşanan bütün problemleri, yanlış uygulamaları, mağduriyetleri gidermek ve Ülkemizin bu alanda ki problemlerina çözüm üretebilmek için tarım ve hayvancılık istişare/bilim kurulu platformu'nu oluşturduk. Bu platform da akademisyenlerimiz, STK yöneticilerimiz, Avukat, Sosyolog, Araştırmacı/Gazeteci/Yazarlarımız, İş adamları ve üreticilerimiz bulunmaktadır.

Tarım ve hayvancılık istişare/bilim kurulu platformu bütünüyle Türkiye konjenktörün de tarım ve hayvancılık alanında yaşanmış ve yaşanmakta olan mevcut problemleri kendine dert edinmiştir.

Yakın tarihimize kadar dünyaya tarım ihraç eden yedi ülkeden birisi iken ne yazık ki şimdi tarım ithal eden ülkeler arasındayız. Bu durum hakikaten ülkemiz adına esef verici bir durumdur. Kurulumuz bu olumsuzluğa bir çare bulmak, ülkemizi tarım ve hayvancılık alanında layık olduğu yere kavuşturmak için çiftçilerimizin bütün problemlerini profesyonel bir bakış açısı ile ele alarak ve bilimsel/akademik çözümler bularak elde etmiş olduğu sonuçları hem kamuoyuyla hem de devlet yetkilileriyle paylaşmayı hedeflemektedir.

Konuya duyarlı çiftçilerimizi, STK Başkanlarını ve akademisyenlerimizin natureltarim@gmail.Com adresinden bu platforma katılmaları için davet ediyoruz.

Biz platform olarak bu ülkede tarım ve hayvancılık piyasasında yaşanan problemlerin çözümlerini hükümet yetkililerine ve kamuoyuna iletmek için el ele vererek kuvvetli bir sivil inisiyatif oluşturmanın acil bir gereklilik olduğunu düşünüyoruz.

Detaylı bilgi için, Tarım ve Hayvancılık İstişare/Bilim Kurulu Platform Başkanı Tuncay Albayrak…

Yorumlar (0)
22°
açık
Günün Anketi Tümü
COVİD-19 aşısı üretilse, aşı olur musunuz?
COVİD-19 aşısı üretilse, aşı olur musunuz?
Namaz Vakti 30 Mayıs 2020
İmsak 03:33
Güneş 05:28
Öğle 13:07
İkindi 17:05
Akşam 20:35
Yatsı 22:21
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@