Öğrenciler iş dünyasının liderleriyle onlıne platformda buluştu

Dünyanın en büyük amfi dersi olan Doğa Koleji t-MBA Zirvesi, geleceğin liderleri ile iş dünyasının liderlerini ilk defa online olarak bir araya getirdi.

EĞİTİM 17.05.2020, 16:37
Öğrenciler iş dünyasının liderleriyle onlıne platformda buluştu

T-MBA Zirvesi’ne bu sene UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Henkel Çamaşır ve Ev Bakımı Genel Müdürü Güray Yıldız, Çift Geyik Karaca Genel Müdürü Cihat Özbekli, Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı & Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı konuk oldu.

İTÜ ETA Vakfı bünyesinde bulunan Doğa Koleji, bundan 13 sene önce t-MBA Eğitim Modeli ile Türkiye’de bir ilke imza atarak MBA programını liseye taşıdı. Her sene Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda dünyanın en büyük amfi dersi olarak tanımlanan, iş ve akademi dünyasından önemli isimlerin katılımı ile gerçekleşen t-MBA Zirvesi bu sene 13. Yaşını canlı yayın programında kutladı. Doğa Koleji t-MBA Liderlik Akademisi Bölüm Başkanı Betül Erok Şengel’in moderatörlüğünde gerçekleşen zirvede, akademi liderleri iş dünyasının duayen isimlerine sorularını yöneltti.

Doğa Koleji t-MBA Zirvesi canlı yayınları, 12-15 Mayıs tarihleri arasında Doğa Koleji’nin kurumsal YouTube, Facebook adreslerinden ve web sitesinden izlendi. Zirvenin bu seneki teması ise “Yeni Dünya Düzeni ve Gelecek” oldu.

UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, yapay zeka, derin öğrenme, makine öğrenimi konularında açıklamalarda bulunurken robot teknolojisinin gelişmesi ile beraber insanlara duyulan ihtiyacın kısa vadede yeni iş alanları oluşturacağını belirtti. Tansu Yeğen, “4. Endüstri Devrimi’ni yalnızca yapay zeka olarak özetleyebilirim. Yapay zeka o kadar kuvvetli bir teknoloji olarak geliyor ki, doğru tanımlamamız ve nasıl kullanacağımızı bilmemiz gerekmektedir” dedi.

Henkel Çamaşır ve Ev Bakımı Genel Müdürü Güray Yıldız, sosyal sorumluluğa değer veren gençlerin kariyer yolculuklarında bir adım önde olacağını ifade etti. Güray Yıldız, “Markaların, stratejilerini meydana getirirken tüketici beklentilerini çok iyi anlaması ve inovasyonlarını bu yönde geliştirerek pazara sunması gerekmektedir. Tüketicinin markaya olan ilgisini korumak istiyorsanız, inovasyon oranınızı yüksek tutup tüketiciye devamlı yeni bir şey söylemelisiniz” dedi.

Çift Geyik Karaca Genel Müdürü Cihat Özbekli, öğrencilere günlerini planlamalarını öneri ederek “Bir günün, bir önceki güne benzememesi için günlerinizi planlayarak çeşitli aktivitelere zaman ayırın. Günlük hedeflerinizi ne oranda gerçekleştirebildiğinizi takip edin. Bugünlerden, çok yoğun bir geleceğe doğru koştuğunuzun farkında olmalısınız” ifadelerini kullandı.

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu, üniversite döneminden itibaren iş yaşamında yer almanın önemini vurguladı. Emre Hantaloğlu, “Teknolojiyi üreten tarafta olmamız gerekmektedir. Üretmeye ve verimliliği artırmaya odaklanırsak ciddi bir fark yaratmış olacağız. İnsanı ve insan ihtiyaçlarını merkeze koyan teknoloji anlayışını benimsemeliyiz” diye ifade etti.

Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı & Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, öğrencilere iş yaşamlarında sabırlı ve esnek olmalarını öneri ederken, başarıya ulaşmanın yolunu “işini doğru yapmak ve doğru bildiğinden şaşmamak” olarak özetledi. Faruk Eczacıbaşı, “Doğruya samimiyetle inanmanız ve geliştirerek ilerlemeniz gerekmektedir. Yeni strateji alanları ve yaklaşımlar geliştirmeli, insanların da size inanmasını sağlamalısınız” dedi.

Yorumlar (0)
15°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
COVİD-19 aşısı üretilse, aşı olur musunuz?
COVİD-19 aşısı üretilse, aşı olur musunuz?
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:33
Güneş 05:28
Öğle 13:07
İkindi 17:05
Akşam 20:35
Yatsı 22:21
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@