Hızlı İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 10 İpucu

Dünyanın en gelişmiş online İngilizce eğitim kurumu olan Beils, İngilizce öğrenme yolculuğunuzu kolaylaştırarak, hızlandırmanıza yardımcı olacak 10 önemli ipucu verdi.

EĞİTİM 28.02.2021, 21:29
Hızlı İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 10 İpucu

Günümüzde her birimiz için en kıymetli ve en sınırlı mutlak değer, zaman. Her birimiz, her şeyin daha hızlı gerçekleşmesini istiyoruz. Gideceğimiz yere daha çabuk varmak, alışverişlerimizi daha hızlı yapmak, işlerimizi daha hızlı ve verimli tamamlamak, daha hızlı nitelikli bilgiye erişebilmek gibi… “Neden İngilizce öğrenmeliyiz?” sorusuna yanıtlarımız farklı olabilmesine karşın şüphesiz her birimiz İngilizceyi de hızlı öğrenmenin yollarını keşfetmek istiyoruz.

“Gücü kaynağında farkı sonuçlarında” mottosuyla online İngilizce eğitiminin öncü markası olan Beils, İngilizce öğrenme yolculuğunuzu kolaylaştırmak amacıyla “Hızlı İngilizce öğrenmek için ne yapmalı?” sorusunu ele aldı. Beils eğitim danışmanları, İngilizce öğrenme sürecinize hız katmanıza yardımcı olacak 10 ipucunu sizler için derledi.

1. İngilizce Öğrenme Hedeflerinizi Belirleyin

İngilizce öğrenme yolculuğunuza çıkmadan önce, öğrenme ihtiyaç ve hedeflerinizi tespit edin. Kendinize gerçekçi ve erişilebilir hedefler belirlemeniz, öğrenme yolculuğunuzu yön ve motivasyonunuzu kaybetmeden sürdürmenizi sağlar.

Amacınız ister kişisel veya mesleki gelişim, ister seyahat etmek olsun, İngilizce seviyeniz ne olursa olsun; bireysel İngilizce öğrenme ihtiyaç ve hedeflerinizi belirlemeniz, hızlı ve pratik İngilizce öğrenmenize yardımcı olacaktır.

2. İngilizce Kitaplar, Yayınlar ve İçerikler Okuyun

Günümüzde İngilizce okumak için daha fazla fırsat yaratabilmek amacıyla hem basılı hem de online sayısız ücretsiz ve ücretli kaynağa erişmek mümkün. İngilizce seviyelerine göre uyarlanmış global haber siteleri, çok çeşitli uluslararası yayınlar, hikayeler, klasik eserler ve çok farklı konularda çok çeşitli okuma parçalarını keşfedin.

Daha fazla İngilizce içerik okumak, İngilizceyi hızlı öğrenmenin yollarından en önemlisidir. Bildiğiniz kelimelerin kullanımlarını pekiştirmek, yeni öğrendiğiniz kelimeleri bağlamlarında anlamlandırarak, kelime dağarcığınızı kalıcı biçimde geliştirmek için bol bol İngilizce okumak, hızlı İngilizce öğrenmenin en önemli anahtarlarındandır.

3. Her Fırsatta İngilizce Dinleyin

İngilizce dinleme becerilerinizi geliştirmek de İngilizce öğrenmenizi kolaylaştırarak hızlandırmanıza katkıda bulunur. Müzik dinlemekten hoşlanıyorsanız, İngilizce şarkılar tam da size göre. Ayrıca, ilgi alanlarınıza giren konularda podcast’ler keşfetmek veya çok çeşitli sesli hikaye ve kitap seçeneklerini değerlendirmek de dinleme becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olarak, hızlı ve pratik İngilizce öğrenmenizi sağlar.

4. İngilizce Konuşma Pratiği Yapmak İçin Fırsatlar Yaratın

İngilizce konuşma pratiği, İngilizce konuşma becerisini geliştirmek ve akıcı İngilizce konuşmak isteyenler için vazgeçilmez unsurlardan biri. Teknolojinin sunduğu imkanlardan da yararlanarak, İngilizce konuşma pratiği yapma fırsatlarınızı çoğaltmaya başlayın ve İngilizce konuşma korkunuzu yenmek için ilk somut adımı atın.

İngilizce konuşma dersleri almayı düşünün, özellikle online konuşma odaklı İngilizce derslerini keşfedin. Konuşma pratiği çalışmalarınızı kendi takviminize uygun biçimde planlama esnekliğinden yararlanarak, hızlı ve kolay İngilizce öğrenmeye başlayın.

5. Grameri İngilizce Öğreniminde Engel Olarak Görmeyin

Daha hızlı İngilizce öğrenmek için; grameri, İngilizce öğreniminizi zorlaştıran bir engel olarak görmekten vazgeçin. Dilbilgisi kurallarının arkasında yatan mantığı algılamaya özen gösterin ve ezberlemeden, kalıpları kavramaya çalışın.

Gramer bilgilerinizi geliştirirken, okuma çalışmalarınızda karşılaştığınız cümlelerin yapılarını inceleyerek, öğrendiklerinizi pekiştirin ve oluşturacağınız bir öğrenme günlüğüne not alarak İngilizce öğrenme yolculuğunuzu kolaylaştırın.

6. Hayatınıza Daha Fazla İngilizce Dahil Edin

Film veya dizi izlemeyi seviyorsanız, ilginizi çeken film veya dizileri izlerken İngilizce altyazıları takip etseniz de bir yandan dinlemeye odaklanmak dinleme becerilerinizin gelişimine katkıda bulunur. Bunun yanı sıra, tüm dünyadan konuşmacıların çok çeşitli konularda konuşmalarını dinleyebilir veya ilgi duyduğunuz alanları ele alan YouTube kanallarına abone olarak, hayatınıza daha fazla İngilizce dahil edebilirsiniz. Böylece hızlı İngilizce öğrenme hedefinize doğru ilerlerken, bir yandan da keyifli vakit geçirebilirsiniz.

7. Kelime Ezberlemekten Vazgeçin,, Bağlamda Öğrenmeyi Amaçlayın

İngilizce öğrenme yolculuğunuzu kolaylaştıracak hızlı İngilizce öğrenme teknikleri için bir önemli ipucu daha. Kelime ezberlemekten vazgeçin ve kelimeleri kendi bağlamlarında öğrenmeye odaklanın. Yeni öğrendiğiniz kelimeleri ve bağlamlarını ilişkilendirerek, doğal ve kalıcı biçimde kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Sözlüklerden, özellikle kelimelerin anlamlarını bağlamlarında örneklerle sunan online sözlüklerden ve sözlük uygulamalarından yararlanın ve öğrenme günlüğünüze notlar alın. Böylece, İngilizce kelime dağarcığınızı kalıcı biçimde zenginleştirerek, hızlı ve pratik İngilizce öğrenme hedefinizi daha kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

8. Hobilerinizi Daha Sıkı Kucaklamak İçin İngilizceyi Keşfedin

İşte, İngilizceyi hızlı öğrenmenin yolları arasında tartışmasız en keyifli olanı! Hobileriniz ve ilgi alanlarınız ne olursa olsun, boş zamanlarınızı keyifle değerlendirirken İngilizcenizi geliştirme fırsatları yaratarak, daha hızlı İngilizce öğrenmeniz mümkün! İlgi alanlarınızla ve hobilerinizle ilgili İngilizce kaynakların blog veya e-bültenlerine abone olun, sosyal medya paylaşımlarını takip edin. Böylece, keyif aldığınız konularda bir yandan daha fazla bilgi edinirken, bir yandan da daha fazla İngilizce içerik tüketerek, kelime dağarcığınızı kalıcı biçimde geliştirebilirsiniz.

9. İngilizce Eğitimi Alın, Online Eğitimleri Keşfedin

Etkili, hızlı ve pratik İngilizce öğrenmek için İngilizce eğitimi almayı düşünün. İngilizce öğrenme yolculuğunuza özgüvenle başlamak, İngilizce öğreniminizi verimli ve etkili biçimde sürdürerek öğrenme ihtiyaçlarınızı karşılamak ve öğrenme hedeflerinizi gerçekleştirmek için deneyimli uzman eğitmenlerden destek alın. İngilizce öğrenme ihtiyaç ve hedefleriniz her ne olursa olsun, kendinize yatırım yapmayı daha fazla ertelemeyin. Özellikle, evde daha çok vakit geçirdiğimiz bu günlerde sanal İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Online İngilizce eğitim programlarını daha fazla vakit kaybetmeden keşfedin ve evdeki zamanınızı kendinize değer katarak değerlendirin!

10. Seyahat Hayalleri Kurun ve Planlamaya Başlayın

“Seyahat mi? Pandemi gerçeği neredeyse bir yıldır hayatımızda, kim bilir bir daha ne zaman kısıtlamalar olmaksızın eskisi gibi rahatlıkla seyahat edebileceğiz?” dediğinizi duyar gibiyiz.

Hayatlarımız, “bildiğimiz anlamıyla” normale döndüğünde dilediğimiz gibi seyahat edebilmeyi her birimiz kesinlikle iple çekiyoruz.

O günler geldiğinde; Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya başta olmak üzere İngilizce konuşulan pek çok farklı ülkeye seyahat etme hayallerinizin peşine düşerek, seyahatlerinizde İngilizce konuşma pratiği yapabilir ve İngilizce öğrenme yolculuğunuzda kaydettiğiniz ilerleme ile gurur duyabilirsiniz. Ancak şimdi, İngilizce öğrenmeye başlamanın tam zamanı!

İngilizce öğrenme neden ve ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, paylaştığımız ipuçlarındaki hızlı İngilizce öğrenme tekniklerini hayatınızın bir parçası haline getirerek, kolayca akıcı İngilizce yetkinliği edinebilirsiniz. Özellikle, evlerimizde daha fazla zaman geçirdiğimiz bu günlerde; online İngilizce öğrenmeye başlayarak, etkili ve hızlı İngilizce öğrenmek için ilk adımı atabilirsiniz. Online İngilizce eğitim programlarını daha fazla vakit kaybetmeden keşfedin ve kendinize değer katın!

Beils’ın küresel başarıya sahip online İngilizce eğitimlerini keşfedin

“Gücü kaynağında farkı sonuçlarında” mottosuyla online İngilizce eğitiminin öncü markası olan Beils, özgüvenli ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak, dil sınavlarına hazırlanmak ve kariyeri için İngilizce öğrenmek isteyenleri kısa sürede hedeflerine ulaştırıyor. 32’den fazla ülkede, küresel başarıya sahip eğitimleri ve ana dili İngilizce olan 1000’i aşkın öğretmeniyle, on milyonlarca öğrenciyi İngilizce konuşturan Beils’in bu gücü, Burlington English grubunun online eğitim platformu olmasından kaynaklanıyor. 30 yılı aşkın deneyime sahip global bir yayıncı olan Burlington English, Amerika’nın bütün eyaletlerinde sürdürdüğü online İngilizce eğitim faaliyetleri ile de pazar lideri konumunda yer alıyor. Dünyanın en gelişmiş online İngilizce eğitim kurumu olan Beils, öğrencilerini teknolojinin imkanlarından sonuna kadar yararlandırıyor. Beils’te öğrenciler, uzman öğretmenler eşliğinde gerçekleştirilen yüz yüze derslerinin yanı sıra, yapay zeka destekli sanal konuşma eğitmeni teknolojisi SpeechTrainer® ile çalışarak İngilizce dinleme ve telaffuz becerilerini geliştirme şansını yakalıyor.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadın cinayetlerinin kaynağı nedir?
Kadın cinayetlerinin kaynağı nedir?
Namaz Vakti 21 Nisan 2021
İmsak 04:35
Güneş 06:09
Öğle 13:08
İkindi 16:54
Akşam 19:57
Yatsı 21:24
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 34 72
2. Fenerbahçe 34 69
3. Galatasaray 33 65
4. Trabzonspor 34 59
5. Hatayspor 34 53
6. Alanyaspor 34 52
7. Gaziantep FK 33 51
8. Sivasspor 34 51
9. Karagümrük 34 50
10. Göztepe 35 47
11. Rizespor 34 42
12. Antalyaspor 35 42
13. Konyaspor 34 41
14. Malatyaspor 33 37
15. Ankaragücü 33 37
16. Kasımpaşa 34 37
17. Kayserispor 34 35
18. Başakşehir 33 33
19. Gençlerbirliği 34 32
20. Erzurumspor 34 31
21. Denizlispor 33 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 31 61
4. Altay 31 57
5. İstanbulspor 31 57
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Ümraniye 31 47
9. Tuzlaspor 31 47
10. Bursaspor 31 43
11. Bandırmaspor 31 39
12. Boluspor 31 38
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 31 34
15. Menemenspor 31 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 31 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 32 66
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 32 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 32 53
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 32 46
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 31 33
17. Burnley 32 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 31 70
2. Real Madrid 31 67
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 31 64
5. Villarreal 31 49
6. Real Betis 31 48
7. Real Sociedad 31 47
8. Granada 30 39
9. Levante 31 38
10. Celta de Vigo 31 38
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Osasuna 31 37
13. Cádiz 31 36
14. Valencia 31 35
15. Getafe 31 31
16. Deportivo Alaves 31 27
17. Huesca 31 27
18. Real Valladolid 30 27
19. Elche 31 26
20. Eibar 31 23
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@