Lütfen bekleyin..Gümüş'ten Ramazan Bayramı mesajı

14 Haziran 2018, 00:42

Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, cuma günü kutlanacak Ramazan Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Cuma günü kutlanacak olan Ramazan Bayramı münasebetiyle mesaj yayımlayan Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, bütün İslam ümmetinin bayramını tebrik etti.

Gümüş, "Kur'an ayı olan mübarek Ramazan ayını ve Kadir Gecesi'ni idrak ettikten sonra biz Müslümanlara hediye ettiği iki bayramdan biri olan îd-i fıtr ile bizleri müşerref kılan Rabbimize hamd olsun. Başta aziz şehitlerimizin aileleri ve evlatları olmak üzere, yusufî ve muhacir kardeşlerimiz ile aileleri ve çocuklarının, dava arkadaşlarımızın, ailelerinin ve bütün İslam ümmetinin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, içinde bulunduğumuz kasvetli durumdan kurtulup hayırlı kapıların açılmasına vesile olmasını kerem sahibi Rabbimden niyaz ediyorum." dedi.

Hayatlarının hayır ve bereket kazandığı, ibadet ve taatlerinin kat be kat mükafatlandırıldığı bir Ramazan ayını daha idrak ettiklerini anlatan Gümüş, şunları kaydetti:

"Bu kıymetli vakitlerin güçlendirdiği imanımızın ve kulluk bilincimizin, Kur'an ve sünnetin sağlam ipine daha sıkı tutunmamızı, emirlerine imtisal etmede ve nehiylerinden kaçınmada daha titiz davranmamızı sağlamasını Rabbimden diliyorum. Bununla beraber umuyorum ki özelde kendimiz, çocuklarımız ve ailelerimiz Kur'an ve sünneti okumak, anlamak, yaşamak ve Peygamber'in (sallalahu aleyhi vesellem) ahlakıyla ahlaklanmak için yoğun bir çaba içine gireriz. Ayrıca, bütün toplumun da yaşaması için gayret ederiz. Kur'an'a ve sünnete sarılıp hayatımız için temel düstur edindiğimizde, halimizin en hayırlı hale tebdil ettiğini görecek, ilahi rahmet ve nusretin üzerimize boşaldığına şahit olacağız inşallah."

"Müslümanlar olarak saflarımızı güçlendirmemiz üzerimize farzdır"

Ramazan ayının nuru ne kadar aydınlık ve parlaksa Müslümanların üzerine çöken fitne, nifak ve küfür karanlığının da o derece koyu ve kasvetli olduğuna dikkati çeken Gümüş, "Bir tufan gibi ümmet üzerine musallat olan bu musibetleri bertaraf etmek için Müslümanlar olarak saflarımızı daha bir güçlendirmemiz üzerimize farzdır. Bunu sağlayacak olansa kardeşliğimizi pekiştirip tefrikaya mahal vermememiz, programlı olmamız ve bazı şeyler hoşumuza gitmese bile İslam dairesi içinde olduğu müddetçe birbirimizle uyum, gayret ve azim içerisinde çalışmamızdır. Müslümanlar olarak bir an önce toparlanıp İslami sorumluluklarımızı idrak etmemiz, ihlas ve takvayla çalışıp fedakârlık göstermemiz gerekmektedir. Eğer bu vazifelerimizi ifa etmezsek İslam'dan uzaklaşarak oluşan yozlaşma, toplu katliamlar, gözyaşı, sürgün şeklinde ödediğimiz bedeli çok daha ağır bir şekilde ödemek durumunda kalabilir, dünya ve ahiretimizin heba olmasına sebebiyet verebiliriz. Zaman, basit dünyevi hesaplara dalma zamanı değil, davamız için fedakârlık yapma, ihlas ve takvada zirveyi yakalama, kardeşler olarak hayırlı işlerde birbirimizle yarışma zamanıdır. Allah'a emanet olun. Bizleri dualarınızdan mahrum etmeyin." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Hizbullah Cemaati Rehberi Gümüş'ün yayımladığı mesajın tam metni:

Bismillahirrahmanirrahim

"Rabbinizden bir bağışlanmaya ve genişliği göklerle yer kadar olan cennete koşuşun! Ki o, takva sahipleri için hazırlanmıştır." (Al-i İmran: 133)

Kur'an ayı olan mübarek Ramazan ayını ve Kadir Gecesi'ni idrak ettikten sonra biz Müslümanlara hediye ettiği iki bayramdan biri olan îd-i fıtr ile bizleri müşerref kılan Rabbimize hamd olsun. Başta aziz şehitlerimizin aileleri ve evlatları olmak üzere, yusufî ve muhacir kardeşlerimiz ile aileleri ve çocuklarının, dava arkadaşlarımızın, ailelerinin ve bütün İslam ümmetinin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, içinde bulunduğumuz kasvetli durumdan kurtulup hayırlı kapıların açılmasına vesile olmasını kerem sahibi Rabbimden niyaz ediyorum.

Allah'ın izni ve keremiyle manevi hayatımızın hayır ve bereket kazandığı, ibadet ve taatimizin kat be kat mükâfatlandırıldığı bir mübarek Ramazan ayını daha idrak etmiş bulunduk. Bu kıymetli vakitlerin güçlendirdiği imanımızın ve kulluk bilincimizin, Kur'an ve sünnetin sağlam ipine daha sıkı tutunmamızı, emirlerine imtisal etmede ve nehiylerinden kaçınmada daha titiz davranmamızı sağlamasını Rabbimden diliyorum. Bununla beraber umuyorum ki özelde kendimiz, çocuklarımız ve ailelerimiz Kur'an ve sünneti okumak, anlamak, yaşamak ve Peygamber'in (sallalahu aleyhi vesellem) ahlakıyla ahlaklanmak için yoğun bir çaba içine gireriz. Ayrıca, bütün toplumun da yaşaması için gayret ederiz. Kur'an'a ve sünnete sarılıp hayatımız için temel düstur edindiğimizde, halimizin en hayırlı hale tebdil ettiğini görecek, ilahi rahmet ve nusretin üzerimize boşaldığına şahit olacağız inşallah.

Ramazan ayının nuru ne kadar aydınlık ve parlaksa Müslümanların üzerine çöken fitne, nifak ve küfür karanlığı da o derece koyu ve kasvetlidir. Bir tufan gibi ümmet üzerine musallat olan bu musibetleri bertaraf etmek için Müslümanlar olarak saflarımızı daha bir güçlendirmemiz üzerimize farzdır. Bunu sağlayacak olansa kardeşliğimizi pekiştirip tefrikaya mahal vermememiz, programlı olmamız ve bazı şeyler hoşumuza gitmese bile İslam dairesi içinde olduğu müddetçe birbirimizle uyum, gayret ve azim içerisinde çalışmamızdır. Müslümanlar olarak bir an önce toparlanıp İslami sorumluluklarımızı idrak etmemiz, ihlas ve takvayla çalışıp fedakârlık göstermemiz gerekmektedir. Eğer bu vazifelerimizi ifa etmezsek İslam'dan uzaklaşarak oluşan yozlaşma, toplu katliamlar, gözyaşı, sürgün şeklinde ödediğimiz bedeli çok daha ağır bir şekilde ödemek durumunda kalabilir, dünya ve ahiretimizin heba olmasına sebebiyet verebiliriz.

Zaman, basit dünyevi hesaplara dalma zamanı değil, davamız için fedakârlık yapma, ihlas ve takvada zirveyi yakalama, kardeşler olarak hayırlı işlerde birbirimizle yarışma zamanıdır. Allah'a emanet olun. Bizleri dualarınızdan mahrum etmeyin.

Kardeşiniz Edip Gümüş

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNCEL Kategorisindeki Diğer Haberler
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin 6 ilde yaptırdığı..
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 'tropik fırtına' önc..
Anayasa Mahkemesi, bir dernek tarafından Ayasofya Müzesi'nin namaz kılı..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, F-35 projesine ilişkin anlaşmanın ortak ..
Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, bilet fiyatlarının düşeceğ..
ABD Başkanı Donald Trump'ın ev hapsine alınan Amerikalı rahip Brunson i..
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, oyuncu Berna Laçin'in Twitter hesabınd..
İsrail Başbakanı Netanyahu'nun yaptığı küstah açıklamalara cevap veren ..
Türkiye, 24 Haziran'da hem cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçi..
Bank Asya’nın 17 Aralık’tan sonra yurtdışına nasıl para kaçırdığı BDDK ve M..
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 20 Ocak'tan bugüne Zeytin Dalı Harekatı&..
Çiftlik Bank vurgununda sular durmuyor. Şirketin mağdurları arasında millet..
livehabercom üzerinde

RSS
©2005 - 2018 - Live Haber Tarafsız İlkeli Haber Bizi Google+'da bulu
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=