Lütfen bekleyin..İngilizce Sayıları konusarakogren.com ile Öğrenin!

30 Haziran 2016, 14:12

Anadili İngilizce olan öğretmenlerle İngilizce sayılar konusunu çalışırken anlayacaksınız ki bir bölümünü öğrenince, geri kalanını öğrenmek çok kolay.

İngilizce kelimeler, okunuşları, yazılışları, cümle içinde kullanımı ve çalışarak çoğaltabileceğimiz örnekler ne âlemde? Kimi zaman oyunlarla, kimi zaman şarkılarla renklendirildiği gibi, okullarda yoğun bir programla çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunanlar da her zaman daha iyi bir seçeneğin olduğuna işaret ediyor. Internet, eğitimin vazgeçilmez bir parçası halini aldı ve siz de çocuklarınız kadar http://www.konusarakogren.com adresinde tanıtılan eğitim imkânlarından faydalanabilirsiniz. Faydaları saymakla bitmez, bir dil öğrenirken kendiniz için açtığınız pencereden dünyaya bir kez daha baktığınızda iş hayatının en önemli gerekliliklerinden birine adım atmanın yanı sıra, en eğlenceli hobi olmasını da anlayabileceksiniz. Sırf konuşmuş olmak için konuşacak yabancı bir arkadaş bulmanız ne kadar kolay bilmiyoruz ama bu sistemin içinde her gün pratik yapmak için iyi bir neden arayanların ilgisini ve memnuniyetini hedefliyoruz.

Birden yüze içinizden sayana kadar aklınızdan geçenlerin iyi bir tercümesini yapın desek, kiminiz sayıları, kiminiz başka şeyleri tercüme edebilir. Konsantrasyonun en önemli temsilcilerinden biri olarak kullanılan sayı mantığı, sık sık saate bakmanızdan da öte, değer verdiğiniz konuların toplamına iyi bir işarettir. Sonsuzluğun içinde bir rakam gibi kendi rolümüze kolları sıvayınca işin ucunda biraz da dil eğitimi almanın faydaları olduğunu gördük diyenlerin sayısı hiç de az değil. One two three four doesn't matter any more... tekerlemesinde olduğu gibi, bir iki üç dört daha fazla önemi yok şeklinde tercüme edince kafiyelerin bir anlamı kalmadığını düşündürebilir. Zamanı doğru değerlendirmezsek bir önemi kalmayabilir. Her şey olduğu kadar, olabildiğince güzeldir ama ancak kendi değeriyle ölçülebilir. Tamamen bu nedenlerle saygı kelimesine saymakla yaklaşabiliyorsak, bunun tesadüflere dayalı bir anlamı var mı diye düşünüyoruz. Tesadüflerin bilinen bir formülü olmadığını savunanlar da insanın doğasına ve kuantum fiziğine dayanarak bazı açıklamalar getirebiliyor. 

Belirli tarihleri, bir nesneden elimizde kaç tane olduğu, etiketlerde yazan fiyatı, ne kadar zaman geçtiğini yada sınavdan aldığımız notları belirtmek için sadece parmaklarımızı mı kullanacağız? Anadili İngilizce olan öğretmenlerle İngilizce sayılar konusunu çalışırken anlayacaksınız ki bir bölümünü öğrenince, geri kalanını öğrenmek çok kolay. Dil öğrenmek de böyledir. Biraz öğrendikten sonra çok daha kolay öğrendiğinizi görebilirsiniz. Elli bir yada seksen bir derken bir sayısını bilmenizden faydalandığınız şekilde, aynı gramer kurallarından, aynı takılardan faydalandığınız ortaya çıkacak. Özellikle yurtdışına turla gidenler lokantalardaki menüden istediği yemeği rakamla belirtebilir, fiyatını söyleyebilir hale geldiğinde kendilerine güvenleri gelir çünkü zaten konuşacak fazla bir şey yoktur. Uyumadan evvel sayı saymak artık pek fazla önerilmiyor. Yolda yürürken fayansları saymadan duramamak gibiyse hiç bir sayı önerilmeyebilir. Dil öğrenimi, çok bir şey bilmeseniz de öğrenmeye açık şekilde konuları gözden geçirirken belirli bir bilinçle ezberlemeyi ve güçlü bir disiplinle çalışmayı da içerir.


 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 'Tatillere girerken Bakanlık olarak a..
Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin Ramazan Bayramı sonrasındaki 3 günde ..
TEOG sınav sonuçları MEB tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'n..
Kanun tasarısında özel yurtlara ilişkin yeni hükümleri düzenleyen ilgili ma..
Dünyada aktif kullanılan ve haberleşme aracı olan internet sistemi herkesin..
ŞOK aktüel ürünler 15 Haziran 2016 katalogu indirimleri incelememize başlıy..
Geçtiğimiz nisan ayında yapılan ve yaklaşık 1.2 milyon 8. sınıf öğrencisini..
IŞİD'in fırlattığı roketlerin hedefindeki kentte 22 Mayıs Pazar günü KP..
Erciyes Üniversitesi Biyoloji Bölümü Öğretim üyesi Doç.Dr. Gökhan Halıcı bu..
MEB, sınav takviminde 28 Mayıs 2016'da yapılacağı duyurulan (PYBS) 21 M..
“Tüm Meselemiz Nobel Ödülü Alacak Yeni Bilim Adamları Yetiştirmek”..
MEB, yarıyıl tatilinde başlattığı ödev uygulamasını eğitim döneminde de dev..
livehabercom üzerinde

RSS
©2005 - 2018 - Live Haber Tarafsız İlkeli Haber Bizi Google+'da bulu
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=